Ewa Nelip i Sebastian Stasiak wśród najlepszych w 2017 roku !!!

Pierwszą i najbardziej utytułowaną szpadzistką, która startuje w barwach UKS Żoliborz jest Ewa Nelip.
W barwach Żoliborza rywalizuje trzeci rok. Wstąpiła do Klubu w roku 2016.

Nasza szpadzistka w zakończonym sezonie w roku 2017 może się poszczycić następującymi sukcesami:

II miejsce MŚ Seniorów indywidualne Lipsk 2017
III miejsce MŚ Seniorów w drużynie Lipsk 2017
V miejsce ME Seniorów indywidualnie Tbilisi 2017
III miejsce PŚ Seniorów indywidualnie Rio de Janeiro 2017
I miejsce PŚ Seniorów w drużynie Suzhou 2017

Zdjęcia Ewy

Tak Ewa pisze o Sobie:

Szermierkę zaczęłam trenować 17 lat temu w Pałacu Młodzieży w Katowicach pod okiem Pani Ludmiły Zaczek i bardzo szybko pokochałam ten sport całym sercem. Po 4 latach treningów zakwalifikowałam się do kadry, najpierw kadetów a następnie juniorów.
Gdy zaczęłam odnosić większe sukcesy na zawodach pucharu świata oraz
mistrzostwach Europy zostałam dostrzeżona przez trenerów z USA i dostałam propozycję studiów na Uniwersytecie Notre Dame. Do Stanów wyjechałam w 2007 roku i ukończyłam studia licencjackie na kierunku „Finanse” oraz studia magisterskie na kierunku „Księgowość”. Podczas studiów kontynuowałam treningi z różnymi trenerami, reprezentując uczelnię na zawodach akademickich oraz Polskę na zawodach międzynarodowych.
Chcąc kontynuować karierę sportową po ukończeniu
studiów wróciłam do kraju, gdzie podjęłam treningi z vice-mistrzem olimpijskim z Pekinu (2008 rok) Robertem Andrzejukiem. Nasza wspólna, ciężka praca zaowocowała ogromnymi sukcesami, ponieważ w tym roku sięgnęłam po vice-mistrzostwo świata indywidualnie, a wraz z koleżankami z drużyny wywalczyłyśmy brąz w turnieju drużynowym.

Najważniejsze sukcesy w karierze:

2017 - II m. mistrzostwa świata indywidualne (Lipsk)

2017 - III m. mistrzostwa świata drużynowe (Lipsk)

2015 - VII m. Igrzyska Europejskie indywidualne (Baku)

2010 - I m. mistrzostwa Europy drużynowe (Lipsk)

2009 – II m. mistrzostwa świata drużynowe (Antalya)

Sebastian Stasiak, który w 2017 roku został Vice- mistrzem świata seniorów w pięcioboju nowoczesnym w drużynie i zdobył brązowy medal mistrzostw Europy w pięcioboju nowoczesnym indywidulanie w kategorii młodzieżowców do 23 lat, tak pisze o sobie:

Przygodę ze sportem rozpocząłem w UKS Żoliborz w 2003 roku w wieku 9 lat. Pierwsze międzynarodowe sukcesy przyszły w 2010 roku, gdy zostałem vice- mistrzem Europy juniorów młodszych. Kolejne lata treningu rokrocznie obfitowały w medale Mistrzostw Polski, Europy i Świata w kolejnych kategoriach wiekowych oraz w zawodach seniorów. Trening łączę ze studiami na kierunku Lingwistyka stosowana na Uniwersytecie Warszawskim. Rok 2017 był dla mnie trudny ze względu na kontuzję, z którą borykałem się przez większą część sezonu. Mimo to udało mi się wraz z kolegami sięgnąć po srebrny medal Mistrzostw Świata w drużynie, a indywidualnie po brąz Mistrzostw Europy Młodzieżowców.

Sebastian Stasiak to wielokrotny indywidulany mistrz Polski, a także mistrz Europy do lat 21.

Sebastian jest wychowankiem UKS Żoliborz. Pierwszym trenerem Sebastiana w klasie pływackiej była Luiza Bałdowska. Obecnie z Sebastianem pracuje zespół trenerów. Koordynatorem szkolenia i trenerem pływania jest Marcin Kozaczuk, bieg prowadzi Dariusz Wieczorek, szermierkę Robert Andrzejuk i Andrzej Stefanek, strzelanie Maciej Dobrogost, jazdę konną Dariusz Majewski i trenerzy współpracujący.

Zdjęcia Sebastiana